Skip to content

Māmiņu māja “Madaras”

Biedrības “Cerību centrs” Jauno māmiņu un grūtnieču atbalsta centrs “Madaras”, sociālās rehabilitācijas institūcija

Biedrības „Cerību centrs” jauno māmiņu un grūtnieču atbalsta centrs „Madaras” ir biedrības struktūrvienība, kura sniedz atbalstu jaunajām māmiņām un grūtniecēm, kuras nonākušas krīzes situācijā, proti, palikušas bez pajumtes, iztikas līdzekļiem, vecāku vai citu cilvēku atbalsta, nevar uzturēties kādā citā aprūpes iestādē, bet vēlas saglabāt grūtniecību un rūpēties par sevi un mazuli.
Atbalsta centrs ir izveidots ar mērķi sniegt atbalstu, palīdzību un pajumti sievietēm, kuras nonākušas bezizejas situācijā un kurām nepieciešams morāls un sociāls atbalsts.
Biedrības „Cerību centrs” jauno māmiņu un grūtnieču atbalsta centrs „Madaras” 2015. gada 2. aprīlī ir ieguvis sociālās rehabilitācijas institūcijas statusu, sievietēm, kuras nonāk centrā tiek nodrošināta primāra aprūpe, sociālo un dzīves prasmju apguve, kā arī -
• psihologa, sociālā darbinieka, pedagoga konsultācijas;
• konsultācijas bērna aprūpes un attīstības jautājumos;
• sociālā aprūpētāja konsultācijas 24 h diennaktī;
• pedagoga konsultācijas;
• mediķu un citu speciālistu konsultācijas, ja tādas ir nepieciešamas.
Centrs nav liels, jo cenšamies mātēm ar bērniem nodrošināt mājas vidi, vidi, kurā ir iespēja apgūt visas dzīvei nepieciešamās prasmes un iemaņas – rūpes par bērnu un sevi, ēdiena gatavošanas prasmes, mājsaimniecības vadīšanu, budžeta plānošanu, sava dienas režīma plānošanu, profesionālās kvalifikācijas celšanu, pamata un vispārējās vidējās izglītības apguvi u.tml.
Mūsu darbības pamatprincips – maksimāla mātes un bērna interešu aizsardzība, starpinstitucionlā sadarbība – valsts un pašvaldību institūcijas, sociālie dienesti, bāriņtiesas, tiesas, medicīnas iestādes u.tml. Centra darbības kvalitāti papildina arī brīvprātīgo ieguldījums – šāda veida atbalstu mēs saņem no juristiem, ārstiem, pedagogiem un citiem speciālistiem, kuru atbalsts mums ir nepieciešams. Bez aktīvā darba protam arī atpūsties, regulāri veidojam pasākumus, tikšanās, piknikus, apmeklējam kultūras pasākumus, kuru mērķis ir veicināt savstarpējo sadarbību un komunikāciju, kā arī iegūt jaunas zināšanas un dažkārt prasmes.

Apmeklējot šo interneta vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lasīt vairāk

Informējam Jūs, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), lai nodrišinātu lapas darbību. Nospiežot pogu Piekrītu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai šajā tīmekļa vietnē.

Aizvērt